Od Ciebie zależy jaki będzie Twój dzień

 

 

O czym mowa?

W pierwszej kolejności pomyślmy o sobie.
Jakie myśli generujemy na swój temat, jakie jest nasze poczucie wartości, czy wierzymy we własne możliwości? Pozytywne myśli na własny temat to podstawa, oczywiście nie mylmy tego z samouwielbieniem proszę 🙂
Rzecz w tym, że towarzyszymy sobie przez całe życie, więc warto mieć do siebie szacunek i nauczyć się tego co dla nas samych jest dobre, dlatego też czasami przydaje się odrobinka egoizmu. Czuję się zobowiązana, żeby przyznać, że sama nadal nad sobą pracuję,ale człowiek nigdy nie powinien przestawać nad sobą pracować bo nie ma ludzi idealnych i to w tym świecie jest piękne, wszyscy zdajemy sobie sprawę, że gdyby wszyscy byli perfekcyjni mielibyśmy nudno ;p

Ok, ale do rzeczy,budzisz się w deszczowy jesienny poranek, pierwsza myśl standardowego polaka? – Ten dzień jest beznadziejny i lepszy przecież  nie będzie,  ( Przepraszam, ale taką niestety mamy mentalność – całe szczęście zwiększa się świadomość naszego społeczeństwa )
No cóż…jeśli założymy że lepiej nie będzie – to heloooł nie będzie no bo z jakiej racji? W końcu mówisz masz, ładuj się do końca dnia złą energią, neguj wszystko dookoła a to wszystko zaczęło się od tego że na zewnątrz tylko pada deszcz i mamy nieprzyjemną temperaturę na zewnątrz, ale czy to jest powód żeby psuć sobie od razu cały dzień, który już nigdy nie wróci?
Ja zapytam o jedno, co nam da takie samopoczucie?
Jakie korzyści nam z tego przyjdą – żadne, siedząc ze skwaszoną miną nie spotkamy się z niczym miłym, a nawet jeśli pojawi się jakaś drobnostka to pewnie tak bardzo będziemy zaabsorbowani własnymi negatywnymi myślami, że nawet nie zobaczymy tych małych rzeczy, które mogłyby uratować jeszcze trwający dzień.
Owszem każdemu może się trafić gorszy dzień, ale nie warto się temu poddawać, zamiast tego znajdź coś co odciągnie Cię od tego typu myśli,
na mnie dla przykładu działa muzyka, siłownia, dobra książka  czy spotkanie z przyjaciółmi – dla niektórych brzmi banalnie, ale na mnie to działa, każdy oczywiście musi znaleźć swój sposób, osobiście liczę, że w przyszłości znajdę jeszcze wiele innych zajęć na poprawę nastroju, bo zawsze jest coś ciekawego do odkrycia 🙂 Poza tym nikt nie lubi zbliżać się do osób narzekających i odburkujących, każdy odruchowo ciągnie do ludzi emanujących szczerą radością i sympatią. Jeśli naprawdę masz za sobą paskudny dzień i nic nie pomogło, usiądź wieczorem w ciszy i spokoju zastanów się nad sobą i tym co Cię spotkało danego dnia powiedz sobie w duszy, że jutro znów wstaje słońce, kolejny zupełnie nowy dzień on nie ma prawa być taki sam jak ten poprzedni zapamiętaj to, wszystko zależy od tego z jakiej perspektywy patrzymy w końcu dla jednych szklanka jest w połowie pusta a dla innych w połowie pełna 🙂

Poruszyłam również kwestię wiary we własne możliwości, aktualnie powstaje wiele filmików motywacyjnych mówiących rzuć wszystko i działaj teraz, – natychmiast !
To na co musimy tutaj zwrócić uwagę to przede wszystkim plan, cierpliwość i skupienie.     Po co utrudniać sobie życie i czekać być może w nieskończoność aż ktoś złapie nas jak małe dziecko i powie cokolwiek sobie wymarzyłeś/ wymarzyłaś jest do osiągnięcia, skoro przede wszystkim to my sami powinniśmy być dla siebie motorem napędowym, oczywiści wsparcie jest tutaj jak najbardziej mile widziane, ale powiedzenie „Umiesz liczyć, licz na siebie” nie wzięło się z powietrza.
Jeśli sami w siebie nie uwierzymy, dlaczego ktoś inny miałby to zrobić?
Nie twierdzę, że to jest złe, ale tak jest prościej wierzcie w siebie i bacznie obserwujcie swoje otoczenie,  a z czasem zauważycie progres w swojej głowie i  przede wszystkim w  swoim życiu.

More about Natalia

W pewnym momencie swojego życia, doznałam olśnienia i zaczęłam pracować nad sobą, polubiłam zmiany jakie się w nim przejawiają. Nabrałam ogromnego apetytu na życie, stałam się bardziej ciekawa świata, ludzi i tego co nas otacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *