Co nas łączy ?

Wszechświat – co to właściwie jest ?

Skąd wzięliśmy się na naszej pięknej Ziemi?
Powstaliśmy w wyniku ewolucji czy jesteśmy potomkami Adama i Ewy?
Jedna i druga teoria ma wielu zwolenników + istnieją jeszcze setki innych domysłów, ale czy to ważne? Jest to niewątpliwie jedno z najciekawszych pytań, ale czy warto się na tym skupiać? Owszem można zabrać głos w tej kwestii i określić jasno po której jest się stronie, ale według mnie najważniejsze jest to jakimi wartościami się w życiu kierujemy. Na świecie są miliony ludzi o odmiennych poglądach, odmiennych religiach, każdy patrzy na świat przez swój własny pryzmat i własne doświadczenia, każdy na życie patrzy inaczej a wszystko to kwestia nabytych wcześniej doświadczeń, które kształtują człowieka.
Do czego zmierzam….do tego, że mimo wspomnianych powyżej odmiennych poglądów jest coś co łączy nas wszystkich mowa o energii. Dla tych którzy nie zgłębiali wcześniej tematu nie chodzi o energię elektryczną ;p Spieszę z wyjaśnieniem, to że jesteśmy częścią wszechświata chyba wszyscy zgodnie potwierdzą, ale czy zdajecie sobie sprawę, że sami tworzymy otaczający nas świat poprzez energię wyrażającą się w naszych wszystkich myślach najczęściej w takich z których na co dzień w całym natłoku i ferworze życia codziennego nie zdajemy sobie sprawy. Pomyślcie, dlaczego Bóg który jest wszystkim co nas otacza chciałby dla kogokolwiek źle?
Czy natura jest zła? Natura jest cudowna zwłaszcza ta w której nie ma ludzkiej ingerencji , natura w pełni poddała się Bogu – zaufała mu. My również ufaliśmy od czasu naszego poczęcia, gdzie instynktownie wiedzieliśmy jak zachować się w łonie matki, jak wziąć pierwszy oddech po narodzinach, niestety z wiekiem nasza intuicja została wyparta na rzecz szkolnych ściśle określonych schematów oraz zachowań społecznych.  Ilu z Was zastanawiało się nad złożonością ludzkiego organizmu? Jak to jest, że mamy dłonie dzięki którym możemy pracować, czuć pod nimi ciepło bliskiej osoby, sprawić nimi przyjemność za pomocą dotyku, słyszymy uszami, patrzymy oczami? Zostaliśmy obdarowani tym wszystkim żeby doświadczać świata  i jego piękna, przeżywać wzniosłe i smutne chwile, w świecie zawsze panuje równowaga, jeśli w życiu pojawia się smutek to tylko po to, byśmy później mogli docenić radość.

 

More about Natalia

W pewnym momencie swojego życia, doznałam olśnienia i zaczęłam pracować nad sobą, polubiłam zmiany jakie się w nim przejawiają. Nabrałam ogromnego apetytu na życie, stałam się bardziej ciekawa świata, ludzi i tego co nas otacza.

4 odpowiedzi do “Co nas łączy ?

 1. Karolina

  Bardzo mądry tekst, tak wiele od nas zależy, a często nie zauważamy tego

  Odpowiedz

  1. Natalia

   Karolino dziękuję, bardzo miło mi czytać takie komentarze 🙂 Dokładnie, mam więc nadzieję że i Tobie udało się „wyciągnąć” jakieś refleksje 🙂

   Odpowiedz

 2. Zielona Małpa

  Naturą rządzi równowaga i naszym życiem też powinna.

  Odpowiedz

 3. blogierka

  Mimo, że jestem osobą niewierzącą podoba mi się Twój obraz świata 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *