Mapa Marzeń – Dlaczego warto :)

Tablica Marzeń

      Z pewnością zdarzyło się Wam nie raz o czymś marzyć, po czym doszliście do wniosku, że to jednak nie dla Was, bo po prostu Was nie stać, nie macie czasu, macie inne priorytety, i tak wiele pięknych marzeń odeszło w zapomnienie.
Myślenie o spędzeniu wakacji w ciepłych krajach bądź po prostu nad polskim morzem ( które jak dla mnie jest równie piękne), w połączeniu z twierdzeniem – pomarzyć dobra rzecz, ale i tak mnie na to nie stać – TO SIĘ MIJA Z CELEM
Pozwólcie że wyjaśnię Wam czym jest owa mapa – to nic innego jak zbiór zdjęć, obrazów, rysunków czy elementów które symbolizują wasze marzenia (cele).
Jak działa zapytacie – mapa aktywizuje myślenie o naszych celach, otwiera umysł na dostrzeganie szans i łapanie okazji.
Działa na zasadzie prostej techniki wizualizacji. Można stworzyć ją w różnej formie – tapeta komputera, telefonu, mała wersja w kalendarzu.
Ja osobiście preferuję tablicę korkową z przyklejonymi zdjęciami, które do mnie przemawiają. Tablica powinna znajdować się w widocznym miejscu najlepiej przy łóżku, ponieważ wieczorem i rano kiedy się budzimy jesteśmy najbardziej zrelaksowani i jest nam generalnie dobrze, poza tym taki obraz z rana może dostarczyć kopa energetycznego do działania w ciągu dnia.
Mapa marzeń to takie zamówienie, które wysyłamy do Wszechświata, czy gdziekolwiek indziej ( wszystko zależy od tego w co kto wierzy ).
Dobrze zrobiona mapa pozwala wyodrębnić najważniejsze marzenia o których człowiek zaczyna myśleć w kategorii celów, dzięki czemu w podświadomości uruchamia się proces tworzenia strategii ich osiągnięcia.
Forma graficzna, jak wyżej wspomniałam umieszczona w widocznym miejscu,pobudza wyobraźnię, oraz pragnienia, co finalnie daje większą motywację do działania. Obrazy na mapie powinny budzić pozytywne emocje, uważnie dobierajcie więc wszystkie elementy, które na niej umieszczacie. Nie sugerujcie się zdaniem innych – to do Was mapa ma przemawiać, dla kogoś innego może ona nie mieć kompletnie żadnego znaczenia.
Dajcie sobie czas – to nie są żadne wyścigi, każdy element musi być przemyślany i zgodny z tym czego pragniecie, stworzenie mapy czasem może trwać dzień, a czasem miesiąc czy dwa, ważne aby mapa była Waszym natchnieniem. Dlatego też, w pierwszej wolnej chwili zastanówcie się o czym marzycie, a potem poszukajcie np. zdjęć z tym związanych – ja osobiście spędziłam kilka wieczorów ściągając odpowiednie zdjęcia,ale było warto, małymi krokami stale idę na przód 😀

More about Natalia

W pewnym momencie swojego życia, doznałam olśnienia i zaczęłam pracować nad sobą, polubiłam zmiany jakie się w nim przejawiają. Nabrałam ogromnego apetytu na życie, stałam się bardziej ciekawa świata, ludzi i tego co nas otacza.

6 odpowiedzi do “Mapa Marzeń – Dlaczego warto :)

 1. Ewelina

  Bardzo lubię takie pomysły, ja mam zamiar wykonać taką tablicę motywacji z inspirującymi zdjęciami i cytatami 😀

  Odpowiedz

  1. Natalia

   Polecam, działa bardzo stymulująco, gwarantuję że będziesz spoglądać na nią z radością i nadzieją każdego dnia 😉

   Odpowiedz

 2. Ola Bednarek

  Mapa marzeń to świetna rzecz. Sama robię to od lat, co jakiś czas ją aktualizuję i z radością patrzę, jak wiele marzeń już zrealizowałam. A Tobie jak idzie?

  Odpowiedz

  1. Natalia

   No właśnie ja swoją też muszę nieco odświeżyć, teraz tak na nią patrzę i widzę że coś się w jej obszarze zdecydowanie dzieje 😉

   Odpowiedz

 3. Guess What/ Klaudia

  Pomysł wydaje się całkiem fajny, żeby stworzyć taką mapę. Kto wie, może spróbuję 🙂

  Odpowiedz

  1. Natalia

   Polecam koniecznie 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *