Afirmacja – Cóż to takiego

 

Afirmacje tworzą naszą rzeczywistość, są moim zdaniem genialnym narzędziem do polepszenia jakości własnego życia, zmiany przekonań. Pisałam o tym wcześniej, ale powtórzę, że bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego co w nas siedzi, naprawdę trzeba się nakopać żeby dotrzeć do własnego wnętrza, ja sama jeszcze nad tym pracuję, ale dostrzegam progres a to najważniejsze. Ale do rzeczy, afirmację tworzymy po to, aby skierować umysł w stronę naszych pragnień, w kierunku tego co chcemy osiągnąć, zamiast nieświadomie podążać za negatywnymi scenariuszami kierowanymi przez nasze myśli, afirmacje wzbudzają pozytywne emocje, odpędzając te negatywne.

W moim mniemaniu to świetny sposób, aby poradzić sobie z problemami i rozterkami w swoim życiu, jeśli pracujesz nad tym aby poznać samego siebie jesteś w stanie sam sobie pomóc jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.  Umysł człowieka zaczyna przejawiać w życiu to na czym skupia swoją uwagę. Każdemu z nas w dzieciństwie zaszczepiono raczej nieświadomie wiele przekonań. W życiu dorosłym człowiek oddziałuje na wszystko na podstawie własnych doświadczeń, jeśli np kobieta ma głębokie przekonanie, że wszyscy faceci to świnie to proszę bardzo „mówisz masz” dosłownie, dlatego uważajcie na to o czym myślicie. Dla przykładu, zachciało mi się kiedyś być dla faceta priorytetem – pożałowałam tego po kilu tygodniach, dziwna obsesyjna zazdrość i chęć zamknięcia mnie w „złotej klatce” – Nie dziękuję.

Afirmacja to kilka zdań napisanych na kartce, lub nagranych na dowolnym nośniku, możecie też mówić ją do lustra. Ja osobiście swoją afirmację czytam dwa razy dziennie rano i wieczorem ( możecie to robić częściej ).Afirmacje jak wyżej wspomniałam tworzą naszą rzeczywistość, tak więc umysł skupia się na tym czego chcemy.

Podświadomość nie rozróżnia czasu przyszłego i przeszłego – wszystko jest TERAZ, w związku z tym afirmację należy pisać w czasie TERAŹNIEJSZYM, pisząc np. będę prowadzić własny biznes – odwlekasz to w czasie. To samo z twierdzeniem będę szczęśliwa, ale niby kiedy?? Za tydzień rok, dwa lata ? Yyy no chyba nie…. należy użyć stwierdzenia  JESTEM SZCZĘŚLIWA właśnie TERAZ, jeśli aktualnie jesteś w stanie dołka pomyśl za co możesz podziękować a jest tego od groma: dach nad głową, bieżąca woda, jedzenie, rodzina, przyjaciele, sprawność fizyczna, wolna wola etc.

Stosując afirmację należy przywołać do siebie same dobre i pozytywne uczucia, czuć to całym sobą, wierzyć przede wszystkim. To ten moment gdzie należy być całkowicie szczerym żadnych oszustw bo to całkowicie mija się z celem. Jeśli Twoja afirmacja to np. Jestem bogaty, a Ty tymczasem jesteś biedny jak mysz kościelna to za Chiny w to nie uwierzysz, w związku z tym stwórz afirmację w którą będziesz w stanie uwierzyć np. Jestem otwarty na bogactwo a życie stale mi sprzyja.

W afirmacjach nie używajcie słowa NIE, podświadomość je zawsze pominie, dlatego zamiast napisać Nie choruję, napiszcie jestem zdrowy/a. Nie używajcie żadnych negatywnych zwrotów ani słów typu: muszę, powinnam, potrzebuję, pragnę itp.

Nie ma żadnych ograniczeń czasowych, afirmację należy czytać tak długo dopóki to co czytacie nie stanie się dla Was niepodważalną prawdą, oczywiście nie stanie się to w ciągu 2 dni, to wymaga czasu od 21 dni do…..

Nie starajcie się niczego kontrolować, po prostu bądźcie otwarci na wszystkie możliwości czując stale, że tam za rogiem czeka Was coś nowego i dobrego 🙂

 

Afirmacja nie działa – Dlaczego?

 • Zbyt krótki czas afirmowania
 • treść nie była odpowiednio dobrana do problemu
 • brak wiary w działanie

Poprzez afirmację każdy może zmienić swoje poglądy oraz wyobrażenia, czyli dokonać totalnej zmiany własnego życia ( tutaj uwaga – nie możemy ingerować w życie innych, skupiamy się tylko i wyłącznie na sobie ! )

 

Kilka przykładów:

 • W moim życiu zawsze panuje obfitość. Wszechświat przynosi mi wszystko czego potrzebuję
 • Zawszę dokonuję dobrych wyborów, które przynoszą korzyści mi, oraz moim bliskim
 • Świat jest dla mnie miłym i przyjaznym miejscem
 • Jestem wartościową i cenna osobą
 • Stale się bogacę, zarówno na poziomie materialnym jak i duchowym

Przykładów jest mnóstwo, ale polecam napisać afirmację samemu, zgodnie z własnymi przekonaniami.

Powodzenia 😀

 

More about Natalia

W pewnym momencie swojego życia, doznałam olśnienia i zaczęłam pracować nad sobą, polubiłam zmiany jakie się w nim przejawiają. Nabrałam ogromnego apetytu na życie, stałam się bardziej ciekawa świata, ludzi i tego co nas otacza.

6 odpowiedzi do “Afirmacja – Cóż to takiego

 1. polskanightingale

  Ciekawa sprawa. Dzisiaj spróbuję afirmacji przed zaśnięciem. Muszę tylko wymyślić sobie jakiś punkt zaczepienia 😀

  Odpowiedz

  1. Natalia

   Spróbuj koniecznie, ale daj sobie czas żeby przygotować dla siebie to co najlepsze 🙂

   Odpowiedz

 2. Monika - Paris by Moni

  Zawsze wydawalo mi sie to troche naciagana, ale tak fajnie napisalas wpis, ze ide po kartke i bede probowac. W koncu dobrych mysli nigdy nie za duzo!

  Odpowiedz

  1. Natalia

   Też tak myślałam jak zaczęłam czytać książki o rozwoju itp, trzeba naprawdę uważać bo można natknąć się na wiele „śmieci” ale przyznaję że afirmację zrobiły robotę, tylko uczulam że potrzeba czasu i regularności, efekty przyjdą ale czasem trzeba tygodni a nawet miesięcy przy byciu konsekwentnym 🙂

   Odpowiedz

 3. Ewa

  Przekonania wdrukowane w dzieciństwie potrafią niesamowicie nas sabotować, dobrze że piszesz jak z nimi walczyć 🙂

  Odpowiedz

  1. Natalia

   Dokładnie, kiedyś nie miałam o tym zielonego pojęcia! Całe szczęście, że zaczęłam się tym interesować ufff 😀 Dlatego właśnie mam tak ogromną potrzebę uświadamiania innych 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *