Mastermind – Kreatywna grupa wsparcia

 

Mastermind to zazwyczaj mała grupa, której skład jest stały, tzn nie ma w niej rotacji uczestników.
Jest to swego rodzaju grupa wsparcia, która prowadzi do wspólnego, kreatywnego rozwiązywania problemów oraz poszukiwania nowych niestandardowych pomysłów. Członkowie grupy mają na celu wzajemnie się wspierać, dzielić własnymi doświadczeniami, pomysłami oraz kontaktami, to taka burza mózgów. W tym wszystkim jest oczywiście jedna złota zasada – uczestnicy zobowiązują się zachować wszelkie poufne informacje dla siebie.
Ważne jest aby grupa osób składała się z ludzi działających na podobnych płaszczyznach tzn blogerzy, właściciele własnych biznesów itp. Chodzi o to, aby w gronie nie było osób totalnie „zielonych” , aczkolwiek dobrze jeśli każdy z uczestników ma inne pasje, zainteresowania – dzięki temu każdy ma inny punkt widzenia a przecież o to właśnie chodzi w burzy mózgów.
Przystępując do takiej grupy każdy z uczestników musi być nastawiony na branie i dawanie w stosunku 50/50 , nie ma tutaj złych pomysłów, każdy punkt widzenia, każde doświadczenie, każda znajomość, spostrzeżenie, uwaga, czy rada jest jak najbardziej wskazana, Feedback jest wręcz pożądany.  Trochę mi to przypomina strategię Walta Disneya i jego 3 pokoi ( dla tych którzy nie znają tej strategii ) -> Walt Disney pracował ze swoim zespołem kolejno w 3 pokojach czyli w trzech różnych perspektywach.

Pokój Marzyciela ( tutaj wszystko było możliwe, każdy nawet najbardziej abstrakcyjny pomysł był dobry )

Pokój Realisty ( w tym miejscu weryfikowano, który z pomysłów można zrealizować na dany moment za pomocą dostępnych środków )

Pokój Krytyka ( jak nazwa wskazuje, każdy pomysł który dotarł do tego punktu poddawano konstruktywnej krytyce, w ten sposób wyłaniał się najlepszy pomysł, który można było na daną chwilę zrealizować )

Genialne w takich grupach jest to, że po ustaleniu i omówieniu celów każdego z członków, określane są działania jakie uczestnicy zobowiązują się podjąć w najbliższym czasie, to takie jakby zadawanie sobie pracy domowej do czasu kolejnego spotkania.  To daje ogromną motywację do działania. Ludzie w grupie nastawieni są pomocnie, oraz chcą osiągnąć zamierzone cele, ponadto wspierają się nawzajem. Co można dzięki temu otrzymać?

Wsparcie i szczere zainteresowanie problemami z jakimi zmagają się uczestnicy,

Weryfikacja planów i działań z kilku perspektyw

Poszerzenie horyzontów myśliwych oraz sieci znajomości

Żeby wszystko miało sens spotkania powinny odbywać się minimum co 4 tygodnie, nie ma według mnie żelaznych zasad co do czasu trwania, ale każdy powinien mieć czas żeby podzielić się tym co ma do powiedzenia.  Nie jest też powiedziane, że taka grupa musi spotykać się w realu, wiele takich spotkań organizowanych jest on – line.

Aktualnie jestem na etapie poszukiwania ludzi do swojej grupy. Zainteresowanych proszę o kontakt pod adresem 11mastereleven@gmail.com

More about Natalia

W pewnym momencie swojego życia, doznałam olśnienia i zaczęłam pracować nad sobą, polubiłam zmiany jakie się w nim przejawiają. Nabrałam ogromnego apetytu na życie, stałam się bardziej ciekawa świata, ludzi i tego co nas otacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *