Czas na Relaks – Medytacja

Obecnie medytacja staje się coraz bardziej popularna, nie bez powodu. Nawet lekarze coraz częściej dostrzegają związek pomiędzy lepszym fizycznym samopoczuciem i stanem świadomości. Pierwsze badania dotyczące tego związku przeprowadził w 1931 roku Kavoor Behanan absolwent Uniwersytetu Yale z pomocą profesora Waltera Milesa. Odpoczynek jaki zapewniamy sobie poprzez medytacje może być nawet efektywniejszy niż ten który uzyskujemy poprzez sen.

Medytacja uwalnia stres który gromadzi się w naszym organizmie i nie tylko….

Każda komórka naszego ciała wypełnia się czystą dobrą i pozytywną energią ( pod warunkiem, że naprawdę tego chcemy i mamy otwarte głowy – jeśli ktoś z jakiś powodów uznaje to za głupoty to szkoda waszego czasu)

  • Obniża wysokie ciśnienie krwi
  • Wspomaga system immunologiczny
  • Zmienia korzystnie strukturę mózgu
  • Zmniejsza napięcie mięśni, wzrasta zdolność naszego organizmu do regeneracji
  • Poprawia stabilność emocjonalną
  • Rozwija intuicję
  • Wprowadza Harmonię do naszego życia
  • Życie staje się znacznie pełniejsze, gdy doznajemy wyższych stanów świadomości , stajemy się silniejsi
  • Pomaga rozwijać świadomość – dostrzegamy co dzieje się w naszym życiu i co nas otacza

Skupienie się na swoim wnętrzu pomaga rozwinąć nasze zalety jednocześnie niwelując wady. Poza tym medytacja również spowalnia proces starzenia się, organizm staje się bardziej zrelaksowany i wypoczęty, jesteśmy rozluźnieni i potrafimy żyć tu i teraz, bez kopania w zamierzchłej przeszłości i gdybania co będzie jeśli.
Oczywiście nasza przyszłość ma znaczenie, ale pamiętajmy że pracujemy na nią właśnie w chwili obecnej.  Rzecz jasna medytacja wymaga regularnej praktyki, wystarczy kilka minut dziennie, na początku może nie być łatwo, ale jeśli przetrwacie 21 dni będzie z górki, ponieważ tyle czasu właśnie potrzebujemy aby wprowadzić w życie nowy nawyk.

I moja rada nie róbcie tego na szybko i byle jak…jeśli czujecie że nie macie w danej chwili czasu, albo coś was rozprasza, wybierzcie inną porę, gdzie naprawdę możecie być sam na sam, wyobraźcie sobie jak się ładujecie dobrą energią, dosłownie zwizualizujcie to sobie, wiem że to może wydawać się Wam idiotyczne, ale czy kiedyś ludziom nie wydawało się idiotyczne noszenie stringów bądź fotografowanie posiłków które podbijają obecnie  instagram ?

More about Natalia

W pewnym momencie swojego życia, doznałam olśnienia i zaczęłam pracować nad sobą, polubiłam zmiany jakie się w nim przejawiają. Nabrałam ogromnego apetytu na życie, stałam się bardziej ciekawa świata, ludzi i tego co nas otacza.