TED – Idee Warte Rozpowszechnienia

 

18 minut, aby zainspirować ludzi i przekazać im własną wizję lepszego świata

Fundacja TED ( skrót od: Technology, Entertainment, Design ) założona została w 1984 roku przez Richarda Saula Wurmana oraz Harry’ego Marksa.

Misją TED jest szerzenie Idei. W deklaracji tej Idei znajduje się zapis:

Mocno wierzymy w siłę idei, które zmieniają nasze postawy, życie i ostatecznie świat. Tworzymy i udostępniamy więc miejsce wymiany wiedzy i inspiracji największych umysłów świata, a także chcemy tworzyć społeczność ciekawych świata dusz angażujących się w te idee.

Wśród uczestników konferencji znajdziecie wiele wybitnych osobistości: pisarzy, aktorów, naukowców czy laureatów Nagrody Nobla, ale na tym nie koniec magiczne 18 minut trafia również do ludzi którzy mają inspirujące historie i doświadczenia do przekazania a niekoniecznie wywodzą się z medialnego czy innego hermetycznego światka, bo to nie ma dla fundacji znaczenia. Tutaj chodzi o WARTOŚCI, ulepszenie świata i relacji międzyludzkich

Jak w ogóle trafiłam na platformę TED  ?

Stronę znalazłam „przypadkiem” ponad rok temu, szukałam po prostu fajnych filmików w przystępnym języku z angielskimi napisami. Po dłuższej przerwie z wielką radością dalej chętnie oglądam inspirujące nagrania. I przyznam że skradli moją duszę, niektóre wystąpienia powodują że aż czuję motylki w brzuchu i wiem że w życiu można zdziałać o wiele więcej niż nam się pozornie wydaje.

TEDx – program umożliwiający szkołom, bibliotekom lub zainteresowanym społecznościom organizację imprez na wzór TED. Konferencje TEDx odbywają się na licencji TED, ale są organizowane przez lokalne społeczności i nie wymagają dużego nakładu kosztów. Poruszają problemy zgodnie z hasłem TED – idee warte rozpowszechnienia. Pierwszą konferencję TEDx zorganizowano w 2009 roku na Uniwersytecie Południowej Karoliny.  TEDx w Polsce – (http://tedxwarsaw.com/), (http://www.tedxkrakow.com/),  (http://www.facebook.com/tedxpoznan)

 

Mogłabym wrzucić  sporo linków z YT, ale ograniczę się tylko do kilku najciekawszych jakie oglądałam przez ostatnie kilka dni, a Was zachęcam do znalezienia własnych ulubionych wystąpień 🙂

The art of being yourself  – Caroline McHugh  TEDxMiltonKeynesWomen

Go with your gut feeling – Magnus Walker TEDxUCLA

Why you don’t get what you want; it’s not what you expect – Jennice Vilhauer TEDxPeachtree

 

 

More about Natalia

W pewnym momencie swojego życia, doznałam olśnienia i zaczęłam pracować nad sobą, polubiłam zmiany jakie się w nim przejawiają. Nabrałam ogromnego apetytu na życie, stałam się bardziej ciekawa świata, ludzi i tego co nas otacza.