Oczy – jak postrzegamy świat część 1

Piękne oczy

Oczy na pozór większość z nas ma dość podobne, różnić mogą się kształtem i kolorem ale to ta sama dziwna galaretka osadzona w naszych twarzach, ukrywająca się pod cienką powieką i wachlarzem rzęs.

Niektórzy eksperci, którzy zajmują się badaniem ludzkich twarzy, zaobserwowali i skłonni są przyznać, że oczy są zwierciadłem duszy, ponieważ stanowią najszczerszy element oblicza, naszego jestestwa.

Istnieje mnóstwo artykułów, które opisują cechy i zachowania związane z poszczególnym kolorem, kształtem czy wielkością oczu, jestem na etapie analizy wielu z nich i przyznam, że jestem zaintrygowana.

Oczy to nasz przekaźnik, odbija się w nich nasz smutek, nasza radość, podniecenie i cały szereg pozytywnych i negatywnych emocji, nie powiecie mi przecież ze rozpoznajecie smutek u swoich bliskich po tym w jaki sposób obierają ziemniaki! Gdy ktoś jest smutny czasem czuje wstyd i spuszcza wzrok w dół, lub po prostu głębia tego spojrzenia sprawia, że my również odczuwamy ból danej osoby.

Natomiast gdy ktoś jest radosny w oczach pojawia się błysk, nie raz mówi się że czyjeś oczy również się śmieją, albo że ktoś ma łagodne dobre spojrzenie, mamy też oczy rozmarzone, zakochane itp,itd. Gdy od kogoś bije radość widać to z „kilometra”

Zwróćcie uwagę jak bardzo te dwie kolorowe piłeczki są niesamowite, dzięki nim postrzegamy świat, dzięki nim przekazujemy swój punkt widzenia, rejestrujemy wszystko co się dzieję, za ich pomocą tworzymy. Każdy jeden punkt widzenia jest indywidualny. Spójrzcie teraz na poniższe zdjęcie i co widzicie?

Ktoś pomyśli no widzę dziewczynę i jakieś krzaki, a może przyjdzie na myśl ooo ta laska ma fajna jeansówkę, kolejna interpretacja, wooow ta dziewczyna spełnia marzenia idzie przed siebie wkracza w jakieś piękne magiczne miejsce niczym do zaczarowanego ogrodu etc. Interpretacji może być miiiilion i każda jest w porządku bo jest Wasza, to tak jak z kluczem na maturze, piszecie swoją interpretację dzieła po czym okazuję się że nie wstrzeliliście się w klucz a skąd wiadomo że klucz jest poprawny skoro autor dzieła już nie żyje od dawien dawna i jego punkt widzenia był jeden jedyny!

Sami wybieramy to jak postrzegamy świat ludzi, nowoczesną technologię, wszystko może być złe, ale również i dobre. Prawda jest też taka że im więcej dostrzegamy tym lepiej dla nas, to sprawia że świat jest o wiele ciekawszy, bardziej intrygujący i pasjonujący. Oczywiście ogrom wiedzy może czasem przegrzać mózg haha, ale przecież z natury jesteśmy ciekawscy 😀

Każdy więc ma prawo postrzegać świat indywidualnie, nie odbierajmy tego nikomu, nie po to zostaliśmy obdarzeni wolną wolą, żeby ktoś narzucał nam swoje zdanie, jeśli dla Ciebie niebo mieni się wszystkimi kolorami a dla kogoś jest tylko niebieskie i białe bo widzi na nim chmury to trudno, dla Ciebie świat jest bardziej kolorowy i ciesz się z tego! 🙂

 

 

 

More about Natalia

W pewnym momencie swojego życia, doznałam olśnienia i zaczęłam pracować nad sobą, polubiłam zmiany jakie się w nim przejawiają. Nabrałam ogromnego apetytu na życie, stałam się bardziej ciekawa świata, ludzi i tego co nas otacza.