Czego NIE chcą nas nauczyć ?

Ponoć ciekawość to pierwszy stopień do piekła, idąc tym tokiem myślenia wiedza byłaby drugim 🙂

Nie zrozumcie mnie źle…nie jestem przeciwna edukacji o nieee, jak wszystko inne ma swoje dobre i złe strony, jest jak każde inne narzędzie w nieodpowiednich rękach może wyrządzić krzywdę lub przeciwnie, wlać sporo przysłowiowego oleju do naszych głów.

A L E ….

Czy w szkołach, na studiach etc.

Uczą kreatywności ?

Czy uczą jak przezwyciężać strach ?

Jak stawiać czoła życiowym wyzwaniom ?

Jak radzić sobie ze stratą i innymi życiowymi problemami ?

Jak dbać o relacje międzyludzkie ?

Jak być tolerancyjnym ?

Jak kochać i zrozumieć drugiego człowieka ?

Jak nie odwracać się od ludzi którzy są inni ? Dlaczego nasze społeczeństwo jest tak bardzo „czepialskie”  wobec ludzi, którzy odbiegają od przyjętych norm ???

Jak szanować i doceniać to co mamy ?

Jak nie pozwalać aby religia czy polityka poróżniała ludzi ?

Jak dbać o życie własne i innych ?  Jak się odżywiać, jak medytować, jak wiele daje nam kontakt z przyrodą ?

Czy uczą jak przyjmować komplementy od innych ?

Co robić jeśli czujemy się w życiu zagubieni ?

…a z drugiej czy uczą jak mądrze i inteligentnie skonfrontować się z kimś kto nas obraża ?

Takich pytań mogłabym zadać jeszcze o wieleeeeeeee więcej..

Oczywiście znam nauczycieli/lki którzy zdają sobie sprawę z powyższego i starają się nakierować dzieciaki na tyle ile mogą, ale zwróćcie uwagę że mają nad sobą system, któremu też w pewnym stopniu muszą podlegać aby zapewnić sobie i własnej rodzinie byt. I mają naprawdę ciężkie zadanie, a wielu nie zdaje sobie z tego sprawy.

Mój dzisiejszy APEL do WAS….zastanówcie się nad wymienionymi pytaniami, ale zadajcie je sobie sami w duchu personalnie…

Miałam poprzestać na krótkim tekście, ale nie da się…

Poświęćcie trochę czasu żeby zastanowić się nad życiem, nad tym co Was otacza.

Spójrzcie co się dzieję, jak wielkie koncerny władają nami wszystkimi, kierują naszym wyborem od pasty do zębów przez ciuchy jakie nosimy po nasze jestestwo…dla niektórych brzmi to niestety niedorzecznie, ale taka właśnie jest rzeczywistość.

A szczepienia….tak długo jak się na nie zgadzamy nikt się nie czepia, ale spróbujcie odmówić to nie będą chcieli dać Wam spokoju, myślicie pewnie że to oznaka troski…..otóż NIE.  Poszukajcie więcej informacji we własnym zakresie, liczę, że otworzą Wam się oczy.

Woda i pasta do zębów…tak zgadza się. O tym że w paście mamy fluor wiecie i ok niech sobie tam będzie, przecież to on chroni nasze zęby i chroni przed wizytą u dentysty tak ? Fluoryzacja wody też niby w porządku bo to dla naszego dobra hm…

Otóż, Fluor moi drodzy jest jednym z głównych składników leków psychotropowych a także trutek dla insektów WOW.

Wyczytałam nawet, że od początku XX wieku wiedziano, że podawanie ludziom Fluoru sprawia,że są bardziej ulegli i podatni na manipulację. Gdy więc podczas II wojny światowej hitlerowcy szukali sposobu, by otumanić  więźniów obozów koncentracyjnych, zaczęli podawać im duże dawki fluoru w wodzie pitnej.

Wydaje nam się, że żyjemy w świecie bez cenzury, nagość w TV i internecie jest już normą, oczywiście nie czepiam się tej pokazywanej subtelnie, bo nie powinniśmy wstydzić się sami siebie a nasza fizyczność nie jest żadnym Tabu, ale pokazywanie jej w dość niesmaczny sposób to już inna kwestia. Przekleństwa też są już na porządku dziennym – niestety sama nadal używam takiego a nie innego słownictwa, chociaż staram się pilnować, ale prawda jest taka że czasami jedno K***A wyraża więcej niż tysiąc słów heh

ALE do Meritum – To właśnie wszystko pozory, taka zasłona dymna, małe pranie mózgu,a z tym wszystkim co takie zabawne, kolorowe etc kryje się coś zupełnie innego, nakłada się cenzury na niezależne telewizje, radia i ludzi którzy walczą o to żeby brać życie we własne ręce, odpowiednio o siebie dbać i ŻYĆ tak jak powinniśmy zamiast tak jak nam się sugeruje.

Ludzie się kłócą…BA Narody nastawiane są przeciwko sobie i po co ?? BO W GRUPIE SIŁA a Garstka paskudnych ludzi tego się właśnie obawia.

Czy zdajecie sobie sprawę że 8 ludzi na świecie ma tyle majątku co połowa świata! To informację z najnowszego raportu Oxfam International.

Zdrowa żywność do do najtańszych nie należy, własnych największych marzeń za parę groszy też nie spełnisz.

DLATEGO zadawaj więcej pytań sobie i innym, szukaj odpowiedzi i NIGDY nie twierdz, że posiadasz już tyle wiedzy że czas spocząć na Laurach, albo jeszcze lepiej, że minimum które masz w życiu wystarcza, i lepiej siedzieć cicho i wmówić sobie że jest ok tak jak jest. Nie twierdzę, że mamy być zachłanni ale dlaczego mamy wyrzekać się tego czego w głębi duszy pragniemy ? ( Pod jednym warunkiem, że nie wyrządzamy w ten sposób NIKOMU żadnej krzywdy).

Przeczytałam, gdzieś niedawno fajne zdanie które brzmiało mniej więcej tak – Bóg nigdy nie dopasowuje Marzeń do naszego portfela, nie sprawdza naszego konta bankowego, tylko naszą wiarę.

Owszem na świecie dzieje się źle, ale równocześnie dzieje się też dobrze, a im więcej ludzi świadomych tym większa szansa na przeważenie szali w dobrym kierunku 🙂

 

More about Natalia

W pewnym momencie swojego życia, doznałam olśnienia i zaczęłam pracować nad sobą, polubiłam zmiany jakie się w nim przejawiają. Nabrałam ogromnego apetytu na życie, stałam się bardziej ciekawa świata, ludzi i tego co nas otacza.